LOADING
Zo. 30 november 2025 – 20:15 Koop tickets
Antonii Baryshevskyi
presenteert SplenDoor to Ukraine XVII:
30/11

Ecoute! - Ecoute! - C'est moi!

Shannon Lee & Antonii Baryshevskyi spelen werken van Moris Ravel & Maxim Shalygin

Vanavond vieren we twee jubilea: 150 jaar van de enige echte Maurice Ravel en 40 jaar van onze hedendaagse, uitmuntende Nederlands-Oekraïense componist Maxim Shalygin. Ze verschillen sterk in tijd en stijl, maar wat hen verenigt is hun bijzondere zoektocht naar ware schoonheid in muziek – in kleur, textuur, emotie en vorm.

Écoute! – Écoute! – C’est moi..!
Zo begint de tekst van Aloysius Bertrand, die de betoverende en sluwe waternimf Undine oproept – een wezen dat haar luisteraars verleidt, net zoals muziek dat kan doen.

Elk werk op het programma vormt een eigen muzikaal portret: van de rusteloze dwerg Scarbo en de sombere Le Gibet, tot de vurige en verleidelijke Tzigane van Maurice Ravel. Daarnaast klinken de uiterst persoonlijke composities van de Nederlands-Oekraïense componist Maxim Shalygin: Brieven aan Anna en Kaya. Brieven aan Anna – een symfonie voor soloviool – is opgedragen aan zijn vrouw, terwijl het kamerduo Kaya is geschreven voor zijn jonge dochter.

Shannon Lee - viool
Antonii Baryshevskyi - piano

Programma
Maxim Shalygin - Symfonie voor vioolsolo Brieven aan Anna
Maxim Shalygin - Kaya voor viool en piano
Moris Ravel - Gaspard de la nuit voor pianosolo
Moris Ravel - Tzigane voor viool en piano

Shannon Lee wordt door Gramophone geprezen om haar opmerkelijke vuur, onberispelijke intonatie en krachtige, levendige toon. Ze trad op met onder andere het Tokyo Symphony, Antwerp Symphony en het Belgian National Orchestra, en won prijzen op prestigieuze concoursen. Sinds 2023 is ze oprichter en directeur van Chamber Music Perspectives in Dallas-Fort Worth. Shannon, geboren in Canada, studeerde aan het Curtis Institute, het Cleveland Institute en het Conservatorium van Amsterdam, en behaalde eerder een bachelordiploma informatica aan Columbia University.

Antonii Baryshevskyi, vaste pianist van Splendor en medeoprichter van de serie SplenDoor to Ukraine, is improvisator, componist en docent. Hij won tal van internationale prijzen, waaronder de eerste prijs op het Arthur Rubinstein Pianoconcours en de tweede prijs op het Busoni Pianoconcours.

Tickets

Ticket €17.00
CJP/Stadspas €10.00
Leden (kortingsticket) €10.00
Studenten €5.00
Bestel Bestel ledenticket

Ook lid worden?

Ruim 60 concerten per jaar voor € 9,99 per maand.

En ben je onder de 30 jaar? Dan betaal je maar € 4,99.

Steun Splendor!